پاورپوینت آماده: بررسی عملکرد و مزایای خودروها و سیستم های هيبريديHEV 24 اسلاید

پاورپوینت آماده: بررسی عملکرد و مزایای خودروها و سیستم های هيبريديHEV 24 اسلاید|30018545|پاورپوینت آماده: بررسی عملکرد و مزایای خودروها و سیستم های هيبريديHEV 24 اسلاید
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت آماده: بررسی عملکرد و مزایای خودروها و سیستم های هيبريديHEV 24 اسلاید هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل: پاورپوینتتعداد صفحات: 24فهرست1 مقدمه

2 تاریخچه خودروهای هیبریدی

3 بخش های مختلف سیستم های هیبریدی

4 عملکردسیستم های هیبریدی

5 مزایای ومعایب خودرهای هیبریدی

6 بازار خودروهای الکتریکیمقدمه:به طورکلی، هیبرید یعنی ترکیبی که از دو عنصر مجزا تشکیل شده باشد. اما در صنعت خودرو به خودروهایی اطلاق می شود که دو موتور مجزا یکی موتور بنزینی یا دیزلی و دیگری موتور الکتریکی. اغلب از ترکیب موتورهای بنزینی و الکتریکی در طراحی خودروهای هیبریدی استفاده می شود. شکی نیست که در آینده به تدریج این خودروها، جای خودروهای بنزینی و دیزلی را خواهند گرفت در خودروهای هیبریدی، موتور بنزینی به دلیل این که کوچک تر شده است، بهره وری آن بالاتر یا به عبارتی مصرف سوخت آن پایین تر رفته است. به عبارت بهتر، هنگامی که دو خودرو با سرعت یکسان در جاده در حال حرکت باشند و یکی دارای موتور کوچک تری نسبت به دیگری باشد؛ با وجود این که هر دو قدرت موتور یکسانی تولید می کنند، خودرویی که موتور کوچک تری دارد، مصرف آن کم تر است.عملکرد سیستم هیبریدی سری –موازی در خودروی تویوتا:

1 حالت روشن شدن در دورهای پایین ومتوسط2 حالت سرعت کم3 حالت شتاب گیری سریع4 حالت شتاب کند شونده یا ترمز گیری5 حالت سکونبازار خودروهاي الكتريكي:طی چند سال گذشته این خودروها به شکل موفقی توانسته اند به‌ خاطر آلوده نکردن هوا و مزیت قیمتی شان به بازارهای غیر جاده ای نفوذ پیدا کنند. خودروهای موجود در فرودگاه‌ها برای حمل و نقل مسافرین در سالن ها، خودروهای تفریحی در زمین گلف و پارک‌های تفریحی، خودروهای کارخانه ای مثل جرثقیل ها و تراکتورها، خودروهای معلولین، خودروهایی جهت کاربردهای خاص صنعتی از نمونه های دیگر کاربرد این خودرو می باشند.در ضمن انواع دیگری از این خودرو نیز وجود دارد که روی ریل و جهت انتقال بار در معادن به‌کار می روند. لوکوموتیوهایی که روی ریل حرکت می کنند و الکتریسته آنها از خطوط انتقال برق تأمین می شود از لحاظ تئوری با خودروهای الکتریکی تفاوتی ندارند و تنها تفاوت آنها در نحوه تغذیه انرژی موتورهاست. به‌دنبال ملاحظات رو به رشد پیرامون آلایندگی هوایی و موفقیت موتورهای الکتریکی در زمینه‌های مختلف حمل و نقل، تمایل به خودروی الکتریکی جاده ای که عملکردی شبیه به خودروهای احتراقی مشابه با خود را دارند، در حال افزایش است.