بررسی بتن های سبک کفی ياCLC (Cellular Lightweight Concrete)

بررسی بتن های سبک کفی ياCLC (Cellular Lightweight Concrete)|30014085|بررسی بتن های سبک کفی ياCLC (Cellular Lightweight Concrete)
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسی بتن های سبک کفی ياCLC (Cellular Lightweight Concrete) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

بتن سبک کفی که در ایران به نام بتن اسفنجی ودر اروپا به نام CLC خوانده می شود دارای کاربری های بسیار در صنعت ساختمان سازی به صورت بلوک، قطعات پیش ساخته و بتن در جا و همچنین در بسیاری از پروژه های عمرانی مورد استفاده قرار گرفته و میگیرد. بتن کفی در گذشته در ایران هم مورد استفاده قرار گرفته و هم اکنون نیز تا حدودی تولید و مصرف می شود.متاسفانه به علت عدم آشنائی با خواص و یا عدم رعایت کامل اصول فنی و علمی نحوه تولید این محصول ارزشمند، با وجود صرف وقت بسیار و هزینه های هنگفت، کاربرد آن ناموفق بوده است و حداکثر پیشرفت به دست آمده تولید بلوک با مقاومت بسیار کم بوده است. از علل عمده این عدم موفقیت:کاربرد مصالح نامرغوب، دانه بندی و طرح اختلاط نامناسب، به کار بردن ماده کف ساز غیر استاندارد، به کاربردن ماشین آلات نامناسب برای تولید و انتقال بتن و بالاخره نحوه نامطلوب عمل آوردن بتن را می توان برشمرد.

بتن سبک کفی یکی از کاراترین و متداول ترین مصالح ساختمانی است که با رعایت اصول فنی می توان آنرا برای انواع پروژه های ساختمانی تولید و مصرف نمود. پس از اختراع آن در کشور سوئد در اواخر جنگ جهانی دوم امروزه در تمام کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد.بتن فوم در گذشته در ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته و هم اکنون نیز تا حدودی تولید و مصرف می شود و حتی یکی از شرکت های آلمانی که از پایه گذاران این صنعت به شمار می رود، سال پیش غرفه ای در نمایشگاه بین المللی مصالح ایران دایر نمود.علاوه بر داشتن مزایای بتن معمولی ، ویژگی خاص آن وزن مخصوص کم و مقاومت فشاری مطلوب می باشد. به لحاظ کاهش بار مرده ساختمان موجب صرفه جوئی عمده در وزن اسکلت سازه ، حجم خاکبرداری وبتن مصرفی در فونداسیون و تقلیل بارهای زلزله و غیره شده و باعث