پاورپوینت آماده بررسی ورزش واليبال و تجهیزات و قواعد و تغذیه آن

پاورپوینت آماده بررسی ورزش واليبال و تجهیزات و قواعد و تغذیه آن|30013420|پاورپوینت آماده بررسی ورزش واليبال و تجهیزات و قواعد و تغذیه آن
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت آماده بررسی ورزش واليبال و تجهیزات و قواعد و تغذیه آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

والیبالوالیبال ورزشی تیمی و بسیار مهیج است، كه پیشینه ای یكصد و ده ساله دارد و امروزه تقریباً تمامی كشورهای جهان عضو فدراسیون جهانی آن هستند.قوانین و مقررات والیبالتعداد كل بازیكنان هر تیم: 12 نفر.

تعداد بازیكنان داخل زمین: 6 نفر.

تعداد كل داوران: 10 نفر (یك داور بالا، یك داور پائین و یك داور ذخیره 4 داور خط و یك داور خط ذخیره یك نویسنده و یك كمك نویسنده.)

اندازه زمین: طول 18 متر و عرض 9 متر.

نِت (تور): برخورد توپ به لبه تور اشكال ندارد و خطا نیست.والیبال چيست؟در سال 1895 در شهر هولیوک ایالت ماساچوست ایالات متحده ورزش جدیدی به وجود آمد که امروزه والیبال خوانده می‌شود و محبوبیتی جهانی دارد. این ورزش جدید را شخصی به نام ویلیام .جی.مورگان که مربی تربیت بدنی در کالج هولیوک بود، ابداع کرد .نخستین بازیها و مسابقات والیبال که آن زمان مینونت خوانده می‌شد، در سالنهای ورزشی و با تویی توپ بسکتبال بر روی تور تنیس انجام می‌گرفت.

در سال 1896 اولین مسابقه والیبال در حضور تماشاگران انجام شد. در آن بازی تاریخی، وقت و زمین و تعداد بازیکنان محدود نبود.