بررسی چگونگی و طراحی یک سیستم انبار داری و مروری بر سیستم های مختلف انبارداری و نحوه کارکرد انب

بررسی چگونگی و طراحی یک سیستم انبار داری و مروری بر سیستم های مختلف انبارداری و نحوه کارکرد انب|30013044|بررسی چگونگی و طراحی یک سیستم انبار داری و مروری بر سیستم های مختلف انبارداری و نحوه کارکرد انبارها
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسی چگونگی و طراحی یک سیستم انبار داری و مروری بر سیستم های مختلف انبارداری و نحوه کارکرد انب هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فهرست مطالبعنوان...............................................................................................صفحهپیشگفتارفصل اول:کلیات1 تعریف موضوع2 اهداف تحقیق3 اهمییت تحقیق4 تعریف اصطلاحات و واژه های تحقیقفصل دوم:پیشینه تحقیق(مبانی نظری)بخش اول:تعاریفی از انبارو انبارداریبخش دوم:ایجاد یک سیستم برای استقرارقطعاتبخش سوم:اهداف و وظایف انبارهابخش چهارم: هدف از استقرار یک سیستم انباردر سازمان آموزش و پرورشبخش پنجم: مشخصات وچگونگی استفاده از فرم های مورد نیاز انباربخش ششم: ورود و خروج کالا از انباربخش هفتم: تعداد و مشخصات انبار ها در سازمان آموزش و پرورشبخش هشتم: مزایا و معایب سیستم انبار داری در این سازمانفصل سوم:خلاصه و نتیجه گیری1 خلاصه2 نتیجه گیریمنابع و ماخذ

پیشگفتارانبار داری از روزگاران قدیم مورد استفاده تجارو شرکتهای بزرگ و کوچک بطور خیلی ساده قرار می گرفت و به مرور زمان شکل سیستم آن وطریقه های مختلف نگهداری کالا در انبار پیشرفته ترو اسان تر شد.در واقع انبار داری عبارت است از دریافت مواد و اقلام نگهداری صحیح وتحویل به موقع آنها به مصرف کننده با رعایت مقررات و دستور العمل های سازمان به نحوی که با اعمال کنترل دقیق،از میزان موجودی کالادر انبار و مقدار مصرف آن،و نیز از انباشته شدن بیش از حد موجودی ها جلوگیری شود.به عبارت دیگر انبار داری شامل سیستمهای قرار گرفتن جنس در انبار و ایجاد روشها و اعمال مدیریت کنترل موثر از زمان دریافت تا لحظه تحویل است.

البته چون بحث اینجانب در مورد یک سازمان خدماتی می باشد،بنابراین کلیه کالاهایی که در انبار این سازمان نگهداری می شوند ساخته شده و آماده تحویل به مشتری یا مصرف کردن، می باشند. بنابراین انباری به نام انبار تولید یا انبار کالای در جریان ساخت وجود ندارد.امیدوارم بتوانم با این پروژه حقیر خود، اطلاعات ارزنده ای را به مطالعه کنندگان آن و بخصوص استاد گرامی ارائه دهم.

1 تعریف موضوعموضوع من در مورد طراحی یک سیستم انبار داری می باشد. هر موسسه یا سازمان یا شرکت چه خدماتی چه تولیدی ،نیاز به انبار دارد که کالاهای تولید شده، کالاهای در جریان ساخت، و یا وسائلی که برای دیگران از آنها استفاده می شود در ان نگهداری شوند. اما برای اینکه همیشه بدانیم که چه مقدار یا تعداد کالا و جنس در انبار وجود دارد و قیمت آنها چقدر است ، آیا قیمت آنها بالا و پایین شده یا خیر؟ و اینکه چکونه نگهداری می شوند و یا حیف و میل نشوند، نیاز به یک سیستم انبار داری دقیق و مفید مستلزم این امر است. چون استفاده از سیستمهای کامپیوتری در شرکتها و مؤسسات رایج شده، به جرأت می توان گفت: که همه سیستمهای انبار داری که در بازار طراحی می شوند، سیستم رایانه ای می باشند و اکنون بسیار کم از سیستم های غیر رایانه ای مانند کاردکس کردن کالا، استفاده می شود. در حقیقت انبار محل یا فضایی است که بر اساس یک سیستم طبقه بندی صحیح،مواد اولیه، کالای نیمه ساخته ، محصول ساخته شده و یا فراورده های مختلف صنعتی و بازرگانی در آن نگهداری می شود.