بررسی دستگاه ماهیچه گیر سرد و نحوه آماده سازی و کار آن

بررسی دستگاه ماهیچه گیر سرد و نحوه آماده سازی و کار آن|30012854|بررسی دستگاه ماهیچه گیر سرد و نحوه آماده سازی و کار آن
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان بررسی دستگاه ماهیچه گیر سرد و نحوه آماده سازی و کار آن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فهرست مطالب و مندرجات

1. مشخصات عمومی دستگاه ماهیچه گیر سرد2. انواع قالبهای مورد استفاده در سر سیلندر موتورهای XU73. روش آماده سازی دستگاه4. روش آماده سازی ماسه5. روش بارگیری ماسه در قیف ماسه6. روش تغذیه اولیه مجموعه شوت ماسه7. بازگرداندن کالسکه و آماده بکار شدن دستگاه8. شروع بکار با دستگاه ماهیچه گیر9. هیدرولیک10. پنوماتیک11. نحوه تخلیه ماسه از درون صفحه شوت ماسه12. پروسه گازدهی و ژنراتور گاز

مشخصات عمومي دستگاه ماهیچه گیر سرد:دستگاه ماهیچه گیر افقی، از مجموعه ماهیچه گیرهای سرد(COLD BOX) بوده و عملیات تهیه ماهیچه را دو مرحله شوت ماسه بداخل قالب و گازدهی به مخلوط ماسه ای چسب سرد انجام می دهد.ماشین ماهیچه گیر قادر به تولید انواع و اقسام ماهیچه های پیچیده با دقت بالا میباشد.دستگاه ماهیچه گیر سرد وظیفه تولید ماهیچه های مورد استفاده در تولید سرسیلندرهای موتورXU7 را بر عهده دارد.زمان عملکرد دستگاه در یک سیکل خشک حدود 60 ثانیه بوده که زمان گازدهی به ماهیچه جهت گرفتن ماسه باید به آن اضافه گردد.از امکانات دیگر دستگاه موارد ذیل را میتوان نام برد:1 قابل نصب به سیستم جمع آوری گازهای مضر و سمی دمیده شده در جعبه ماهیچه.2 مجهز به سیستم خروجی ماهیچه(eject) از جعبه ماهیچه.3 مجهز به سیستم خروجی ماهیچه از بین دو فک نگهدارنده جعبه ماهیچه ها بنحوی که کمترین خطر را برای کاربر در پیش داشته باشد.4 تعبیه ادوات مخصوص جهت سهولت در انجام عملیات مربوط به تعویض جعبه ماهیچه، صفحه شوت و صفحه گاز دهی.5 قابلیت تهیه ماهیچه هایی تا وزن 50 کیلوگرم.6 استقرار میله های پران بر روی یک صفحه و افزایش دقت در خروج ماهیچه ساخته شده از جعبه ماهیچه.7 امکان تنظیم ارتفاع، شانه ای ماهیچه درآور.8 امکان تنظیم فاصله بین صفحه شوت و صفحه گازدهی.9 امکان اتصال مجموعه تعویض قالب به دستگاه ماهیچه گیر.10 وجود کاور آکاردئونی بر روی راهنماها به جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و آسیب دیدگی آنها.11 انعطاف پذیری کامل سیسیتم گازدهی.12 امکان استفاده از دو نوع گاز تری اتیل آمین و دی متیل آمین جهت خشک نمودن ماهیچه.مجموع حرکات دستگاه بصورت خودکار بوده و از طریق تابلوی برق و تابلوی PLC اپراتوری قابل کنترل و راهبری میباشد. ضمناً طراحی تابلوی اپراتوری دستگاه این امکان را به کاربر میدهد تا علاوه بر تولید ماهیچه را به روش خودکار بتواند در حالت دستی نیز تولید ماهیچه نماید.همچنین دستگاه برای کار در سیکل تعمیراتی برنامه ریزی شده است.

1 مجموعه پرس و شاسی2 مجموعه قیف ماسه3 شیر کشویی تخلیه ماسه4 درپوش لوله ماسه و مخزن هوای فشرده5 مجموعه شوت ماسه6 مجموعه گازرسانی7 رابطه صفحه شوت و گاز8 مجموعه شانه ای ماهیچه درآوردر ذیل بصورت مختصر عملکرد کلیه موارد فوق توضیح داده شده است:1 مجموعه پرس و شاسی:این مجموعه بدنه اصلی دستگاه را شامل شده و کلیه ادوات بر روی مجموعه فوق مونتاژ می گردد. مطابق شکل 2 اجزاء مختلف مجموعه عبارتند از:

شکل 2: مجموعه پرس و شاسی1 مجموعه فریم کف2 ستونهای عمودی3 میز چدنی4 ستونهای افقی5 تیر ریل و پیچ تنظیم تیر ریل6 مهار تیر چپ و راست7 مجموعه تیرهای سقفی8 بازدارنده های مکانیکی9 میل راهنما