پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنای برج میلاد و تحليل و بررسي برجهاي ساخته شده در جهان

پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنای برج میلاد و تحليل و بررسي برجهاي ساخته شده در جهان|30008575|پاوپوینت درسی,تحقیق درسی , پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنای برج میلاد و تحليل و بررسي برجهاي ساخته شده در جهان ,پاورپوینت آماده
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت آماده بررسی معماری و بنای برج میلاد و تحليل و بررسي برجهاي ساخته شده در جهان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


  • ساختمان رأس برج میلاد مجموعه‌ای از ۱۲ طبقه با کاربردهای مختلف در طبقات است. این ساختمان پس از اجرای بدنه اصلی برج تا تراز ۳۱۵+ ساخته و در بالای بدنه اصلی نصب می‌شود. قسمت مرکزی سازه رأس برج بتنی است که قبلاً در امتداد بدنه اصلی برج و از تراز ۲۴۷+ تا ۳۱۵+ اجرا شده‌است.

  • سه طبقه تأسیساتی به ترتیب در ترازهای مختلف وجود دارد که مساحت هر طبقه ۷۰ متر مربع است. سازه فلزی رأس مشخصاتی به شرح ذیل را داراست

  • به‌طور کلی سازه رأس به دو قسمت عمده شامل سبد فلزی و قسمت فوقانی تقسیم می‌شود.

  • این برج از 3 قسمت تشکیل شده است لابی ، شفت ، سازه راس که لابی تشکیل شده است از 7 طبقه و شفت در هر 12 متر یک طبقه برای کارهای خدماتی و دسترسی برای کارهای محافظت و سازه راس از 13 طبقه تشکیل شده است .
  • برج ميلاد روي تپه هاي نصر ساخته مي شود. اين تپه ها پس از بررسي 14 نقطه مشابه در تهران انتخاب شدند. دوري از گسل هاي اصلي و به اصطلاح درجه يك تهران، بافت زمين شناسي مناسب، دوري از آب هاي زير زميني و مزيت اتوبان هاي اطراف در اين انتخاب موثر بوده است.

  • پس از انتخاب محل و بررسي هاي زمين شناسي، كه با حفر چند چاه به عمق صد متر و نمونه برداري از لايه هاي مختلف خاك انجام شد، سطح رويي تپه صاف و پاك سازي شد. سپس گودالي به عمق 14 متر و به قطر نزديك به 70 متر روي تپه حفر شد. به اين ترتيب، همه چيز براي پي ريزي بزرگ ترين پاكار كشور آماده شد.

  • پاكار برج ميلاد از دو بخش تشكيل شده است الف) پي دايره اي؛ دايره اي به قطر 66 متر و ضخامت 3 تا 5/4 متر از بتون مسلح ب) سازه انتقالي؛ نوعي هرم ناقص كه شامل هسته مركزي، ديواره هاي مايل و ديواره هاي مثلثي است. هسته مركزي شامل يك هشت ضلعي به قطر 28 متر و تعدادي حفره است كه جهت آسانسور، راه پله و تاسيسات استفاده مي شود؛ ديوار هاي مايل ،كه در واقع ريشه هاي برج هستند، بين4 /1 تا 7/1 متر ضخامت دارند و ديواره هاي مثلثي كه واسطه بين ديواره هاي مايل و هسته مركزي هستند، 5/1 متر ضخامت دارند.
  • اگر در يكي از روزهاي نه چندان دور شنيديد كه يكي از دوستانتان به رستوران گردان برج ميلاد رفته و در آتش سوزي ساختمان راسي به دام افتاده است، در اصل خبر شك كنيد. نخست، بدنه ساختمان از مواد مقاوم به آتش پوشيده شده است كه فرصت كافي را براي دور شدن افراد از محل حادثه فراهم مي كتد. دوم، آسانسور هاي بسيار سريع ساختمان ( با سرعت 7 متر بر ثانيه) افراد را به پايين ترين طبقه ساختمان راسي كه اتاق ايمن از آتش در آن قرار دارد، مي رسانند. اين اتاق كاملا بتوني است و دستگاه تهويه قدرتمندي دارد و در برابر آتش محفوظ است. سوم، گروهي آتش نشان ماهر هميشه در برج آماده خدمت هستند و ضمن هدايت كردن افراد به اتاق ايمن از آتش و در نهايت پايين برج، به مبارزه با آتش مي پردازند.