پاورپوینت موضوع هزینه یابی بر مبنای فعالیت و سیستم مدیریت هزینه

پاورپوینت موضوع هزینه یابی بر مبنای فعالیت و سیستم مدیریت هزینه|2071128|هزینه ,یابی, فعالیت ,سیستم ,مدیریت
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت موضوع هزینه یابی بر مبنای فعالیت و سیستم مدیریت هزینه هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل: پاورپوینت

با قابلیت ویرایش

تعداد اسلاید:46 اسلاید

بعضی از اسلایدها:

تحولات سریع در صنایع تولیدی، شامل رقابت سنگین در بازارهاست، این تحولات موجب شده است که شرکتهایی که توان هم آهنگ کردن عملیات خود را با شرایط جدید داشته اند بصورت شرکتهایی موفق ودرغیراینصورت از بازار حذف می شوند

در شرایط جدید، حسابداران مدیریت نیز ناچار از ابداع و بکارگیری روشها و سستمهایی بوده اند که جوابگوی نیازهای روز شرکتها باشد. یکی از ای روشهای جدید ، روش هزینه یابی بر مبنای فعالیت بوده است که مزایای چشمگیری نسبت به روش سنتی هزینه یابی بر مبنای حجم دارد.

هنگامی که شرکت آلفا ( مثال مطرح شده در این فصل) سیستم هزینه یابی خود را تغییر داد و سیستم ABC را بکار گرفت ، از لحاظ تصمیم گیریهای قیمت گذاری محصولات در شرایط مساعد تری قرار گرفت. این قبیل تجزیه و تحلیلها درباره بهای تمام شده محصولات در برخی موارد با اصطلاح تحلیل استراتژیک بهای تمام شده مورد اشاره قرار می گیرد زیرا تصمیمات استراتژیکی نظیر قیمت گذاری و انتخاب ترکیب محصولات با پشتیبینی این قبیل تحلیل ها اتخاذ می شود.

در تحلیل استراتژیک بهای تمام شده ، فعالیتهایی که موجب تولید محصولات یا خدمات ارزشمند واحد انتفاعی است مشخص و این مجموعه مرتبط با هم زنجیره ارزش نامیده می شود.سپس ، در این تحلیل ، محرکهای هزینه ای که تعیین کنندهی هزینه هر فعالیت است تعیین می گردد . نهایتا در تحلیل استراتژیک بهای تمام شده ، امکانات افزایش توان رقابت واحد انتفاعی مورد بررسی قرار می گیرد. توان رقابت واحد انتفاعی را می توان از طریق اتخاب ترکیبی از تصمیمات قیمت گذاری ، کنترل محرکهای هزینه و تجدید نظر در ترکیب محصولات تولیدی افزایش داد.