پاورپوینت معماری بروتالیسم

پاورپوینت معماری بروتالیسم|2002960|پاورپوینت معماری بروتالیسم
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت معماری بروتالیسم هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

.

دانلود پاورپوینت با موضوع معماری بروتالیسم

در قالب ppt ودر21اسلاید، قابل ویرایش

برشی ازمتن تحقیق:

معماري بروتاليسم
واژه بروت (Brute) به معنی خام، خشن و وحشی است. در این شیوه از بتون خام (زبره) یعنی بتونی كه پس از جدا كردن از قالب اصلی مستقیماً و بدون استفاده از روكش و عناصر كاربردی و تزیینی دیگر، در نمای ساختمان به كار گرفته می‌شود، استفاده می‌كنند.
«اگوست پره» معمار نوآور فرانسوی چنین می‌گوید: «تزیین همیشه روی نقیصه ساختمانی را می‌پوشاند.»
بتون در دست «اگوست پره» كارآیی تازه و گسترش سریعی یافت. در این باره او اعلام داشت كه: «بتون برداشت نوینی به هنر معماری خواهد بخشید.»

یكی از پیشگامان اصلی شیوه بروتالیسم، شاگرد «اگوست پره»، «ادوارد ژانره» معروف به «لوكوربوزیه» (Le Corbusiet) معمار و نقاش متولد سوییس، كه در سال 1930 میلادی تبعه فرانسه شد، نام دارد. او موازین و اصول معماری سنتی را دگرگون كرد.
از خصوصیات بصری شیوه بروتالیسم می‌توان به ساختمان‌هایی با معماری سنگین، سخت، سرد، رسمی، خشك و انعطاف‌ناپذیر كه در برخی موارد ظاهری اسكلت گونه به خود می‌گیرند، اشاره كرد. در حقیقت در این شیوه تلاش برای نمایاندن عوامل ضدزیبایی‌شناسی صورت گرفته، همچون بناهایی كه صریح، رك، رسا، قابل درك و واضح باشند، و بدون هیچگونه مفاهیم ابهام برانگیز یا احساس‌برانگیز.

سرانجام در دهه 1970 میلادی به خاطر انتقادات و عیب‌جویی‌هایی كه بر بناهای بروتالیستی صورت گرفت، چنین بناهایی خسته‌كننده و ملال‌آور شدند

بروتاليسم

آغاز بروتالیسم هم به انگلستان و زن و شوهر انگلیسی معمار به نام آلیسون و پیتراسمیتسون و هم به لوکوربوزیه نسبت داده می شود.

n فرامپتن این سبک را آنتی تزی درمقابل معماری انسان دوستانه سالهای پس از جنگ معرفی می کند.

n آلیسون وپیتر اسمیتسونمدرسه هانستنتون.نورفولک(1954_1949)

n خانه آینده.لندن(1956)

n بخش الحاقی خانه خصوصی لرد کنت.لندن(1968)

n مجموعه خانه های رابین هودگارد ن.لندن شرقی(1972_1969)