دانلود مقاله انقباض عضلانی حرکت درمانی و ورزش و تغذیه 12 ص

دانلود مقاله انقباض عضلانی حرکت درمانی و ورزش و تغذیه 12 ص |1963823|دانلود مقاله انقباض عضلانی حرکت درمانی و ورزش و تغذیه 12 ص ,انقباض عضلانی حرکت درمانی و ورزش و تغذیه 12 ص,دانلود دانلود مقاله انقباض عضلانی حرک?
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود مقاله انقباض عضلانی حرکت درمانی و ورزش و تغذیه 12 ص هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

با هزینه ای اندکی شما میتونید فایل (انقباض عضلانی حرکت درمانی و ورزش و تغذیه 12 ص) را تهیه کنید.

فایل : word (..doc) - تعداد 11 صفحه

قسمتی از متن :

‏خلاصه اي از جزوات

‏1- انقباض عضلاني ‏ فرنوش ودادي

‏2- حركت درماني‏ پگاه اعلمي

‏3- ورزش و تغذيه‏ آيه حسني و ليلا مصطوفي

‏تهيه و تنظيم (تلخيص)

‏مليكا محصل افشار

‏سوم رياضي 302

‏سركارخانم مرندي

‏دبيرستان فرزانگان

‏خلاصه جزوه انقباض عضلاني:

‏موضوعات و مسائلي كه در اين جزوه مورد بررسي اجمالي قرار گرفته اند عبارتند از :

‏الف: ساختمان عضله اسكلتي ‏–‏ انواع فيبر عضلاني- رگهاي خوني

‏ب: روند انقباض عضله ‏–‏ منابع انرژي عضله- انواع انقباض عضلاني ‏–‏ جمع انقباضهاي عضلاني- تنوس عضلاني ‏–‏ هيپروتروفي- آتروفي- هيپر پلازي

‏ج: جهود نعشي

‏د: خستگي عضلاني ‏–‏ كوفتگي عضلاني- راههاي درمان گرفتگي عضلاني

‏تراكم غلافهاي پيوندي در دو سر عضله بافت سختي بنام تاندون بوجود مي آورد. تاندونها به لايه خارجي استخوانها (ضريع) محكم متصل شده اند و نقش رابط بين عضلات مخطط و استخوانها نداشتند و كنشهاي خيلي شديد ‏توسط ناندونها تحمل و دفع مي شوند. تارهاي عضلاني انسانها و حيوانات يكسان نيستند تارهاي عضلاني به دو دسته تند انقباض يا FT‏ و كند انقباض يا ST‏ تقسيم مي شوند عضلات تند انقباض را عضله سفيد و عضلات غير تند انقباض را عضلات قرمز مي گويند.

‏فيبرهاي تند انقباض بررسي فعاليتهاي استقامتي كه به تكرار انقباضات در يك مدت طولاني نياز دارند مناسبت بيشتري دارند در حاليكه فيبرهاي FT‏ براي ورزشهاي كه نياز به انرژي عضلاني دارند سازگار مي باشند . مثلا عضلات پاي درندگان سرعت جهان درصد بالايي از فيبرهاي FT‏ دارند.

‏در مردان و زنان معمولي و كم فعاليت بطور متوسط 3 تا 4 مويرگ هر يك از تارهاي عضلاني را احاطه كرده است در حاليكه اين مويرگها در ورزشكاران 5 تا 7 عدد بيتشر مي باشند. علاوه بر آن انقباض و انبساط پي در پي عضله هنگام فعاليت فشار متناوبي در رگهاي خوني به سوي قلب شده و در نتيجه افزايش ظرفيت خون تازه اي را به عضله برميگرداند همچنين ‏بهم فشردگي سرخرگهاي اندامهاي غير فعال باعث افزايش جريان خون به سمت عضله مي شود.

تصاویری از چند صفحه نخست فایل :

توجه فرمایید بدلیل تهیهی تصویر با نرم افزار های انگلیسی متن نمایش داده شده در تصاویر ممکن است دارای اشکالاتی باشد که در فایل اصلی این چنین نیست