رساله معماری طراحی مرکز موسیقی

رساله معماری طراحی مرکز موسیقی|1943360|
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان رساله معماری طراحی مرکز موسیقی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فایل wordقابل ویرایش در 75 صفحه

مقدمه:

همواره عوامل متعددي در شكل گيري قالب يك طرح و تعريف شدن آن به عنوان يك پروژه معماري تاثير گذارند همچنین موسيقي و معماري هر دو از گرايشهاي اصيل هنرهاي ايران زمين بوده اند كه تا به امروز نيز آوازه شاهكارهاي معماري ايراني در جهان و تاثير موسيقي ايراني بر موسيقي دنيا انكار ناپذير مي باشد .

اصفهان شهری است که به دلیل پیشینه ی تاریخی و فرهنگی آن در سراسر جهان جهان شهرت دارد ولی آیا اتکا به هنر و هنرمندان گذشته و آثار باستانی آن کافی است و آیا نباید اقدامی در جهت بسط جنبه های فرهنگی هنری آن به عمل آورد ؟

این در حالی است که در سراسر جهان ، حتی آنجاییکه از اهمیت تاریخی چندانی بهره مند نیست با ساخت مکان های متناسب با نیازهای امروز از نظر فرهنگی و هنری مورد توجه قرار می گیرد .

بنابر آنچه گفته شد ، هدف از این پژوهش طراحی مجموعه ای با داشتن ویژگی های کالبدی لازم برای این کاربری خاص ، امکانات لازم و فضایی متناسب با روحیه ی چنین محیطی می باشد.

مسلماً ايجاد محيطي پويا و پرتحرك در جهت رفع نيازهاي علاقمندان به یادگیری موسيقي و برقراري ارتباط ايشان با پیشکسوتان این راه موجب گرايش جوانان به موسيقي ايران خواهد شد و گامي مؤثر در راستاي فرهنگ سازي در كشور محسوب مي شود .

فهرست

فصل اول : کلیات ومعرفی طرح

فصل دوم : مبانی نظری

فصل سوم: نمونه مشابه

فصل چهارم: بررسی سایت

فصل پنجم: برنامه فیزیکی واستانداردها

فصل ششم: روند طراحی

منابع و ماخذ