پاورپوینت Good distribution practices & Good storage practices ( روش های صحیح توزیع & روش های صحیح انبار داری)

پاورپوینت Good distribution practices & Good storage practices ( روش های صحیح توزیع & روش های صحیح انبار داری)|1913428|پاورپوینت ,Good distribution practices , Good storage practices , روش های صحیح توزیع , روش های صحیح انبار داری, پاورپوینت, Good ,distribution, practices , storage ,practices ,روش , صحیح, توز?
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت Good distribution practices & Good storage practices ( روش های صحیح توزیع & روش های صحیح انبار داری) هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فرمت فایل: پاورپوینت قابل ویرایش تعداد اسلاید: 41

قسمتی از پاورپوینت :

(روش های صحیح توزیع)GDP

" روش های صحیح توزیع " قسمتی از سیستم تضمین کیفیت می باشد که اطمینان می دهد کیفیت محصولات دارویی با کنترل و نظارت کافی و از طریق چندین فعالیت در طول فرایند توزیع حفظ می گردد.

(روش های صحیح انبار داری)GSP

" روش های صحیح انبارداری" قسمتی از سیستم تضمین کیفیت می باشد که اطمینان می دهد کیفیت محصولات دارویی در حین نگهداری و انبارش به حد کافی کنترل و نظارت می شود.

Quality Assurance تضمین کیفیت دارو

تضمین کیفیت یک مفهوم گسترده است که موضوعات منفرد یا جمعی موثر بر کیفیت محصول را در بر می گیرد. این مفهوم در برگیرنده ی تمامی اقداماتی است که هدف آن اطمینان از کیفیت مورد نیاز محصول از تولید تا مرحله مصرف آن می باشد

Quality System سیستم کیفیت

یک سازماندهی مناسب و مشخص می باشد که شامل ساختار سازمانی ، روشها ، فرایندها ، منابع و همچنین شامل عملیات سازمان یافته مورد نیازی است که اطمینان کافی ایجاد کند ، یک محصول یا خدمات ارائه شده با نیاز های کیفی مطابقت دارد.

Standard operation procedures روش کار استاندارد SOP

برنامه عملیاتی مکتوب و تایید شده است که برای روش های اجرایی کار با مسئولیت های مشخص تدوین می شود.

Validation اعتبار سنجی

عمل تایید و مستند سازی فرایند با روش و شیوه ای خاص به نحوی که به طور مستمر منجر به حصول نتایج مورد انتظار می گردد.

پرسنل ومنابع انسانی

آموزش اولیه ومداوم پرسنل وارزیابی آموزشها

حفظ سوابق آموزشی

آموزش های خاص برای پرسنل درگیر با محصولات دارویی خطرناک

پرسنل کلیدی : توانایی وتجربه متناسب با مسئولیت

تعداد کافی پرسنل

رعایت قوانین کشوری در خصوص مهارتها وتجربه پرسنل

استفاده از لباس کار

روش ها وشرایط استخدام مناسب : کاهش امکان برداشت غیر مجاز ، جلوگیری از ایجاد موقعیت برای افراد مشکوک

ویژگی های یخچال های استاندارد دارویی

1.گردش مناسب هوا و ایجاد دمای یکنواخت در یخچال 2.کاهش دمایی فوری با باز شدن در یخچال3.نمایشگر کنترل دما4.قابلیت خواندن دما بدون باز کردن در یخچال5.قابلیت قفل شدن در یخچال 6.امکان تجهیز به سیستم هشداردهنده 7.قابلیت نگهداری دما برای مدت زمان مشخص در صورت قطع برق8.مجهز بودن برخی از یخچال ها به در شیشه ای