گزارش مهندسی مدل سازی منیفولد ورودی موتور احتراق داخلی به کمک نرم افزار سالیدورک و شبیه سازی جریان در آن به کمک نرم افزار فلوئنت

گزارش مهندسی مدل سازی منیفولد ورودی موتور احتراق داخلی به کمک نرم افزار سالیدورک و شبیه سازی جریان در آن به کمک نرم افزار فلوئنت|1912856|cfd,mehcanical engineering, solidworks,fluent,simulation,inlet manidold, ,سیالات, مکانیک, گزارش مهندسی, آموزش, سالیورکس, فلوئنت, مدلسازی,شبیه سازی,موتور احتراق داخلی, منیفولد
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان گزارش مهندسی مدل سازی منیفولد ورودی موتور احتراق داخلی به کمک نرم افزار سالیدورک و شبیه سازی جریان در آن به کمک نرم افزار فلوئنت هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

فایلی که در اختیار شما قرار خواهد گرفت گزارش کاملی از نحوه مدل سازی سه بعدی منیفولد ورودی موتور احتراق داخلی XU7‌در نرم افزار Solidworks و سپس شبیه سازی جریان در آن هندسه به کمک نرم افزار Ansys Fluent میباشد.

در این گزارش مهندسی که در ۴۰ صفحه جمع آوری شده است به خوبی تمام مراحل کار به همراه تصاویر توضیح داده شده است و نتایج حاصل از حل جریان مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

با توجه به شیوه شرح مسئله در این گزارش میتوان از آن به عنوان راهنمایی برای مدل سازی هر هندسه در فضای سالیدورکس و حل هر مسئله مشابه در فضای نرم افزار فلوئنت بهره گرفت

این فایل در فرمت ورد و pdf در اختیار شما قرار خواهد گرفت

در صورت تمایل با پشتیبان فروشگاه برای هندسه مدل سازی شده در این پروژه در نرم فازار Solidwork 2015 ارتباط برقرار کنید

6-1 نتیجه پایانی

در این پروژه نحوه حل جریان درون یک منیفولد به کمک نرم‌افزارهای مهندسی بیان شد و کانتورهای فشار و خطوط جریان در آن به دست آمد. فرایند حل جریان که به ترتیب شامل مدل‌سازی هندسه، تولید شبکه محاسباتی، تعیین شرایط مرزی و درنهایت حل شبکه محاسباتی می‌باشد به‌طور کامل شرح داده شد.

مرحله طراحی و مدل‌سازی هندسه، با استفاده از روش به کار رفته در مرجع 1 با انجام اندازه‌گیری‌های دستی و به کمک نرم‌افزار SolidWorks انجام شد.

در مرحله تولید شبکه از نرم‌افزار ANSYS ICEM CFD استفاده شد و شبکه ترکیبی به صورتی طراحی شد که در نزدیکی دیواره بیشترین تعداد سلول را داشته باشد.

در مرحله حل عددی از نرم‌افزار Fluent استفاده شد. شرایط مرزی مناسب نقش به سزایی در دقت و صحت نتایج حاصل از این مرحله دارند. در این پروژه از اثرات تناوب جریان و همچنین مجاری حس‌گرها چشم‌پوشی شد. پس از حل عددی تمامی کنتورها و گراف‌های موردنظر به دست آمد.

وجود روش‌های مدل‌سازی و بررسی جریان در قطعات مختلف به‌صورت نرم‌افزاری، هزینه و زمان لازم برای طراحی آن‌ها را کاهش داده است. بااین‌وجود پیش‌بینی دقیق و صحیح جریان با توجه به فیزیک و هندسه‌ی پیچیده مجرا کار آسانی نیست. به همین دلیل ایجاد هندسه، تولید شبکه و حل جریان نیاز به نرم‌افزارهایی قدرتمند و روش‌های حل قابل‌ اطمینان دارد.

در این پروژه روشی ساده برای مدل‌سازی و حل جریان در یک منیفولد به نحوی شرح داده شد تا خواننده بتواند از آن برای قطعات و case-های دیگر نیز بهره بگیرد.

فهرست مطالب

موضوع صفحه

فصل اول

مقدمه.

فصل دوم

معادلات حاکم.

2-1 معادلات حاکم

2-2 اعمال معادلات حاکم

فصل سوم

روش حل جریان.

3-1 مقدمه ای بر CFD.

3-2 نرم‌افزار SolidWorks.

3-۳ شبکه‌ محاسباتی.

3-۳-1 شبکه‌ باسازمان

3-۳-۲ شبکه‌ بی‌سازمان

3-۳-۳ شبکه‌ ترکیبی

3-4 نرم‌افزار ANSYS ICEM CFD.

3-5 نرم‌افزار Fluent

فصل چهارم

مدل‌سازی و تولید شبکه محاسباتی.

4-1 مدل‌سازی هندسه.

4-2 تولید شبکه محاسباتی

فصل پنجم

حل جریان درون منیفولد.

5-1 تعریف شرایط مرزی و حل جریان

5-2 بررسی نتایج حل جریان.

۵-۲-۱ فشار سیال

۵-۲-2 فشار سیال در دهانه‌های خروجی

۵-۲-3 تنش برشی بر دیواره فوقانی

۵-۲-۴ فشار روی دیواره فوقانی

۵-۲-۵ خطوط جریان سیال درون منیفولد

فصل ششم

نتیجه پایانی و پیشنهادها

۶-1 نتیجه پایانی

۶-2 پیشنهادها

مراجع.