تحقیق درباره نفت و گاز ترکمنستان

تحقیق درباره نفت و گاز ترکمنستان|1787791|تحقیق درباره نفت و گاز ترکمنستان,نفت و گاز ترکمنستان,ترکمنستان
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق درباره نفت و گاز ترکمنستان هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 15 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

اقتصاد ترکمنستان عمدتاً کشاورزي است. کشاورزي نيمي از درآمد ناخالص ملي را به خود اختصاص داده و همچنين، بيش از دو پنجم کل اشتغال را در بر مي گيرد. در حالي که صنعت، يک پنجم درآمد ناخالص ملي را به خود اختصاص داده و کمي بيش از يک دهم کل اشتغال را شامل مي شود.

در سال 1995، درآمد حاصل از صادرات کشور ترکمنستان، حدود 9/1 ميليارد دلار بوده، که اقلام اصلي صادرات شامل گاز طبيعي، نفت، پنبه، مواد شيميايي، غذاهاي آماده و مواد معدني بوده است. در همين سال، درآمد حاصل از صادرات کشور ترکمنستان، حدود 5/1 ميليارد دلار بوده و اقلام اصلي واردات شامل مواد غذايي، نوشيدنيها، منسوجات و ماشين آلات بوده است.

در سال 1999، توليد ناخالص ملي ترکمنستان، 16 درصد در مقايسه با سال 1998 افزايش يافت، که عمدتاً به دليل توليد پنبه، گاز طبيعي، نفت خام و گندم بوده و صادرات گاز طبيعي عمده ترين عامل اين افزايش بوده است. از ژانويه تا نوامبر 1999، توليد صنايع در مقايسه با مدت مشابه در سال گذشته، 13 درصد افزايش يافت. توليد بخش مواد شيميايي و پتروشيمي 23 درصد افزايش يافت و اين افزايش در بخش مهندسي و فرآوري فلزات 10 درصد و در بخش مصالح ساختماني، 7 درصد بوده است. بازده بخش پالايش نفت، 8 درصد کاهش يافت.

منابع طبيعي و معدني

ترکمنستان از نظر منابع طبيعي و انرژي بسيار غني بوده و ذخاير قابل توجهي از نفت و گاز دارد. منابع هيدروکربوري اين کشــور شامل 23-21 تريليـون متر مکعـب گاز و 12 ميليارد تن مي باشد و زمين شناسان معتقدند که 5/99 درصد سرزمين اين کشور جهت پي جويي و اکتشاف مساعد مي باشد. از طرفي، اين کشور داراي 100 تريليون فوت مکعب (حدود 3 تريليون متر مکعب) ذخيره قطعي گاز طبيعي است