دانلود تحقیق درباره بررسی و ارزیابی شرکت

دانلود تحقیق درباره بررسی و ارزیابی شرکت|1532332|دانلود تحقیق,بررسی و ارزیابی شرکت,صورتهای مالی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان دانلود تحقیق درباره بررسی و ارزیابی شرکت هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تعداد صفحات:67

نوع فایل: word (قابل ویرایش)

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه

اغلب امور جهان از طريق سازمان گروهي از اشخاص كه براي دستيابي به هدف ياهدفهاي معيني گرد آمده اند انجام مي گيرد.

سازمانها براي انجام وظايف خود ، منابعي را مانند مواد ، نيروي انساني و خدمات متنوع ديگر را مور استفاده قرار مي دهند، كاركنان سازمانها براي انجام محموله به گونه اي مؤثر ،به اطلاعاتي در مورد اين منابع نتايج خاص از مصرف آن نياز دارند.گروهها يا اشخاص خارج از اين سازمانها نيز به اطلاعات مالي مشابهاي نياز دارند تا بتوانند همه عمليات انجام شده كاركنان را ارزيابي كنند. سيستمهاي كه همچنين اطلاعاتي را فراهم مي كند، حسابداري مال مالي مي شود.

سازمانها رابه طور كلي مي توان گروه انتفاعي و غير انتفاعي طبقه بندي كرد. همان طور كه از عناوين مزبور استنباط مي شود و در گروه اول ، هدف تحصيل سود است در حالي كه در گروه دوم ، هدفهاي ديگري مانند: حكومت ، تأمين خدمات بهداشتي ، آموزش و امثال آن مورد توجه مي باشد. حسابداري به طور كلي در هر دوگروه از سازمانها كاربرد دارد.

حسابداري مالي شركت سنگواره كوبن شرق

« فرآورده هاي انواع كربنهاي صنعتي »

در اين شركت كه به صورت خصوصي اداره مي شود و مواد معدني چون زغال سنگ را از معادن مختلف كشور از جمله معدل كر سنگ ، قشلاق ، طبس، شادمهر ، آمل، سلماني و... تبديل و به صورت محصول خود به فروش مي رساند و اين محصول را براي مواد اوليه صنايع بزرگ ( مادر) از جمله قند قزوين ، فروسيليس ، فولاد اصفهان ، باطري سازي نيرو به فروش مي رساند.

سود اين شركت بستگي به قرار داد بسته شده با شركتهاي ديگر دارد يعني اگر قيمت تمام شده را با كمترين حد برسانيد مي توانيد فروش خود را بيشتر كند و اين يكي از سياستهاي مالي سال 82 اين شركت بود.

در اين شركت سه نوع حسابداري اعم از حسابداري مالي ، حسابداري صنعتي و حسابداري حقوق و دستمزد را در واحدهاي مختلف مورد بررسي و محاسبه قرار مي گيرد. حسابداري مالي اين شركت شامل خريدها و فروش ها و... اين شركت مي باشد و اينجانب اين واحد حسابداري (حسابداري مالي ) با همكاري استاد گرامي خود به بررسي و طراحي آن مي پردازم.

صورتهاي مالي اساسي حسابداري مالي

تعريف حسابداري

از ميان تعاريف گوناگوني كه براي حسابداري عنوان شده است مي توان تعريف زيرا را كه بر موارد استفاده اطلاعات حسابداري در تصميم گيري تأكيد دارد انتخاب كرد:« فرآيند تشخيص ، اندازه گيري و گزارش اطلاعات اقتصادي كه براي استفاده كنندگان اطلاعات مزبور ،امكان قضاوت و تصميم گريهاي آگاهانه را فراهم مي سازد.»

اطلاعات حسابداري مالي

اطلاعات حسابداري مالي براي استفاده مديران و همچنين گروه هاي ذينفع خارج از واحد تجاري مانند سهامداران ، بانكها ،ساير اعتبار دهندگان ، نهادهاي دولتي ، فراهم مي گردد. سهامداراني كه سرمايه شركت را تأمين كرده اند علاقمند به نحوه كار و آگاهي از نتايج مالي عمليات شركت هستند اگر سهامداران قصد فروش سهم خود را داشته باشند بايد بتوانند برمبناي اطلاعات حسابداري مالي ، ارزش واقعي سهام خود را بر آورد كنند و خريداران احتمالي اين سهام نيز به اطلاعات مشابهي نياز دارند و اگر شركت قصد وام گرفتن داشته باشند بانگ يا ديگر اعتبار دهندگان بايد بتوانند وضعيت اقتصادي شركت را ارزيابي و از بازپرداخت بموقع وام اطمينان حاصل نمايند.