کنترل فعال سازه ی n درجه آزادی با استفاده از روش Pole Placement

کنترل فعال سازه ی n درجه آزادی با استفاده از روش Pole Placement|1391560|کنترل فعال, Pole placement , جایدهی قطب , معادله ی مشخصه ,سازه ی چند درجه آزادی , زلزله
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان کنترل فعال سازه ی n درجه آزادی با استفاده از روش Pole Placement هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .


روش pole Placement ، روشی ساده و مستقیم برای تنظیم پارامترهای مدی سیستم و یکی از روش‎های مطرح طراحی کنتـرل‎گر در فضای حالت می‎باشد که در آن تمامی قطب‎ها به مکان‎های مطلوب و موردنظر طراح منتقل می‎شوند. پاسخ سیستم وابسته به قطب های آن می باشد که قطب‎های حلقه بسته یک سیستم در فضای حالت برابر با مقادیر ویژه ماتریس Ac می‎باشند.
برای دستیابی به سیستم مورد نظر، معادله مشخصه سیستم بگونه‎ای تغییر یابد که ریشه‎های آن برابر با قطب‎های مطلوب شود. تنها راه تغییر معادله مشخصه سیستم، تغییر ماتریس Ac (ضرایب بردار حالت در معادلات فضای حالت) می‎باشد.
جهت استفاده از برنامه مشخصات دینامیکی سازه ی n درجه آزادی وارد برنامه می شود. (شامل جرم و سختی طبقات و نسبت میرایی)
شتاب نگاشت زلزله ی مورد نظر بصورت فایل txt در پوشه ی برنامه قرار می گیرد.
در خط 74 برنامه بردار قطب های مورد نظر (قطب های مطلوب برای سیستم که توسط طراح کنترلر انتخاب می شوند) وارد برنامه می شود.
با اجرای برنامه پاسخ سیستم کنترل نشده و سیستم کنترل شده با روش pole placement رسم شده و نمودار قطب های سیستم جدیدی طراحی شده ترسیم می گردد.